• Zobacz więcej

Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2019”

sol 2019

Na posiedzeniu w dniu 18 czerwca 2020 roku Kapituła Konkursu „Sołtys Roku” wyłoniła laureatów 18. edycji Konkursu „Sołtys Roku”. Równorzędne wyróżnienia otrzymali:

Czytaj więcej...

Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2018”

2-2014-2b
Znamy już laureatów 17. edycji ogólnopolskiego Konkursu „Sołtys Roku”.  Kapituła Konkursu pod przewodnictwem redaktor naczelnej „Gazety Sołeckiej” Joanny Iwanickiej nadała równorzędny tytuł „Sołtys Roku 2018” siedmiu sołtysom. Są to (w kolejności alfabetycznej):

Czytaj więcej...

Najlepsi Sołtysi Roku 2016!

soltys16

W 15. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sołtys Roku 2016”, organizowanego przez redakcję „Gazety Sołeckiej” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wzięli udział najlepsi sołtysi z całego kraju. Najwięcej z Wielkopolski, Mazowsza i Zachodniego Pomorza; więcej pań niż panów, co znalazło odzwierciedlenie wśród dwunastki laureatów.

Czytaj więcej...

Sołtysi Roku 2015 nagrodzeni

sr2016 g

Po raz czternasty w Senacie RP w Warszawie na uroczystej gali uhonorowani zostali sołtysi z całej Polski, którym decyzją kapituły konkursu Gazety Sołeckiej przyznane zostały tytuły Sołtysa Roku 2015. Odbyło się to w obecności przedstawicieli najwyższych organów władzy i urzędów w Polsce, samorządów, organizacji pozarządowych, banków, biznesu, najbliższych laureatów, dziennikarzy. Finał konkursu poprzedziła konferencja pt.: „Fundusz sołecki – i co jeszcze dla aktywizacji lokalnej”, której organizatorem i gospodarzem była Senacka Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Szersza relacja w nr lipcowym „Gazety Sołeckiej”.

Czytaj więcej...

Sołtys roku 2015

 sr2016a

Startuje 14 edycja Konkursu na najlepszych sołtysów i sołtyski w kraju. Zachęcamy do  zapoznania się z regulaminem i wypełnienia karty zgłoszeniowej.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 15 kwietnia 2016 roku.

Czytaj więcej...