• Zobacz więcej
Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń do Konkursu „Sołtys Roku”!

Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń do Konkursu „Sołtys Roku”!

  Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń do 19. edycji Konkursu „Sołtys Roku”. 

Dziś i jutro polskiego rolnictwa

Dziś i jutro polskiego rolnictwa

O tym, jaki jest stan polskiego rolnictwa, jakie w nim zaszły zmiany od naszego wejścia do UE i z jakimi problemami ono się boryka oraz jakie...

Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

Dziesięć wsi odebrało certyfikaty uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi. Są to miejscowości gminne: Gniewino, Istebna, Jemielnica oraz wsie:...

  • Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń do Konkursu „Sołtys Roku”!

    Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń do...

  • Dziś i jutro polskiego rolnictwa

    Dziś i jutro polskiego rolnictwa

  • Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

    Najciekawsze Wsie z certyfikatami!

kwiecien2021

superdeoa

6RsuVjqg

nsp ban 

akte2

Zmiana terminu targów Agrotravel&Active Life

W trosce o bezpieczeństwo gości, wystawców, zwiedzających, pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o przeniesieniu terminu imprezy targowej Agrotravel&Active Life na 26-28 czerwca 2020 r.
 
Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE w swojej ofercie zawierają liczne propozycje wypoczynku na łonie natury, swojskie przysmaki, formy aktywnego spędzania czasu, pomysły na weekendyw Polsce i za granicą. W ubiegłym roku wystawę tę odwiedziło niemal 5 000 osób. Skala wydarzenia, które zgodnie z przepisami podobnie jak wszystkie targi w kraju, nie jest kwalifikowane w polskim ustawodawstwie jako impreza masowa, jest jednym z czynników budzących obawy w sytuacji szerzącego się w świecie i w Polsce wirusa SARS – CoV-2, wywołującego chorobę Covid – 19.
Od kilku dni do Targów Kielce napływają sygnały od wystawców, obawiających się o powodzenie wydarzenia, którego przebieg może zakłócić szerząca się epidemia zakażeń koronawirusem. Wpłynęło bardzo wiele próśb od wystawców o przesunięcie terminu targów na czas, w którym zagrożenie zakażeniem koronawirusem będzie niższe. Przeprowadzonych zostało wiele rozmów z klientami, nie tylko w sprawie wydarzenia Agrotravel&Active Life, ale też wielu innych imprez z naszego kalendarza. Po tych konsultacjach Zarząd Targów Kielce jest przekonany o słuszności decyzji w aspekcie wspólnego bezpieczeństwa.
W Targach Kielce od początku tego roku odbyły się już cztery duże wydarzenia targowe, poczynając od wystawy gołębi, przez Targi Artykułów dla Matki i Dziecka Kids’ Time, Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex, aż po zeszłotygodniowe kontraktacje Polskich Składów Budowalnych. Większość z nich zakończyła się sukcesem, jeśli chodzi o liczbę zwiedzających. Targi Kielce zapewniły najwyższy poziom bezpieczeństwa sanitarnego, a na targach nie wystawiały się firmy z krajów, w których wystąpił koronawirus. To jednak może okazać się niewystarczające w przypadku nadchodzących wydarzeń w świetle rosnącej liczby zakażeń w Polsce.
Pomimo ogromu pracy, jaki kielecki ośrodek włożył już w organizację tegorocznego wydarzeia Agrotravel&Active Life oraz poniesionych kosztów jako nadrzędne uznane zostało zdrowie ogółu. Targi Kielce liczą na zrozumienie ze strony wystawców, oraz wszystkich , którzy planowali wizytę na targach.
 
Planowany nowy termin wydarzenia to 26-28 czerwca 2020 roku.