mntr2017
Zbieramy podpisy

Zbieramy podpisy

  Zachęcamy sołtysów do zbierania wśród mieszkańców sołectw podpisów pod projektem ustawy dającej sołectwom i sołtysom więcej praw. Wszyscy...

Sezon inwestycji drogowych rozpoczęty

Sezon inwestycji drogowych rozpoczęty

Dzięki dofinansowaniu ze źródeł zewnętrznych, spoza gminnych budżetów, mieszkańcy wielu gmin w Polsce będą mogli poruszać się lepszymi...

Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2017”

Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2017”

Znamy już laureatów 16. edycji ogólnopolskiego Konkursu „Sołtys Roku”. Kapituła Konkursu pod przewodnictwem redaktor naczelnej „Gazety...

  • Zbieramy podpisy

    Zbieramy podpisy

  • Sezon inwestycji drogowych rozpoczęty

    Sezon inwestycji drogowych rozpoczęty

  • Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2017”

    Laureaci Konkursu „Sołtys Roku 2017”

list 2018

baner int 450-x-100px internetowy

superdeoa

akte2

AGRO-PARK LUBLIN – POCZĄTEK SEZONU ROLNICZEGO

W dniach 7-8 marca w Lublinie odbędzie się kolejna odsłona znanych w Polsce Targów Rolniczych AGRO-PARK. W poprzedniej edycji ekspozycja zajęła powierzchnię 17.000 m2, swoją ofertę zaprezentowało blisko 200 liderów z branży rolniczej, targi odwiedziło 18.000 osób. Tegoroczne targi zapowiadają się równie spektakularnie.


Modyfikacja terminu, usprawniony serwis techniczny, większa o ponad 5.000 m2 powierzchnia wystawiennicza, aktywna promocja wśród zwiedzających – to tylko kilka z najważniejszych zmian świadczących o rozwoju targów AGRO-PARK. – Wszystkie podjęte działania mają na celu wykorzystanie ogromnego potencjału, jaki kryje się w tym wydarzeniu – zapewnia Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu.
Obiecujące prognozy
Prognozy na zbliżające się szybkimi krokami tragi są bardzo obiecujące. – AGRO-PARK to wydarzenie
o ugruntowanej pozycji na rynku imprez skierowanych do branży rolniczej z Polski Południowo-Wschodniej. Rangę wydarzenia potwierdza obecność najważniejszych przedstawicieli branży rolniczej, a także rosnąca liczba odwiedzających. – W 2014 roku odnotowaliśmy 20 proc. wzrost zwiedzających w stosunku do edycji z 2013 roku. Widać, że publiczność z Lublina i okolic pokochała to wydarzenie – tłumaczy Łukasz Rachubiński.
Nowości i czołowe marki
Targi AGRO-PARK mają jeden cel – prezentację nowości produktowych oraz innowacyjnego sprzętu rolniczego na nowy sezon. Z tej właśnie okazji w Lublinie spotkają się czołowi dostawcy sprzętu rolniczego, znane marki i ich dystrybutorzy. Prócz nowości wystawcy zaprezentują również sztampową cześć swojej oferty oraz najbardziej popularne modele maszyn i urządzeń. Targi to zatem bardzo dobra okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i poszerzenia horyzontów.
Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku, AGRO-PARK składać się będzie ze strefy wystawienniczej oraz przestrzeni wydarzeń specjalnych, gdzie odbędą się warsztaty i prelekcje.  Udział w targach to zatem możliwość czerpania wiedzy na temat najnowszej technologii i rozwiązań wykorzystywanych w rolnictwie, uprawie roślin czy chowie zwierząt. AGRO-PARK to także okazja do spotkania ze znanymi w kraju autorytetami, którzy udzielą profesjonalnych porad.
Dla wystawców i zwiedzających
AGRO-PARK to kompleksowe wydarzenie dostarczające wiedzy z każdego sektora rolnictwa. Zmiana terminu to rezultat rozmów z rolnikami, producentami oraz importerami maszyn i urządzeń rolniczych. – Targi odbywające się na wiosnę umożliwiają podjęcie decyzji o inwestycji w niezbędny sprzęt przed zbliżającym się sezonem, ponadto nie kolidują z rozpoczęciem prac polowych – zapewnia Łukasz Rachubiński.
Mając na uwadze wystawców, targi przygotowały elastyczną ofertę dostosowaną do potrzeb i możliwości przedsiębiorstw. Firmy uczestniczące w targach ucieszy ulepszenie infrastruktury targowej. Do dyspozycji wystawców będzie dodatkowa powierzchnia oraz bezpłatny parking dla tirów. By usprawnić nawiązanie kontaktów handlowych z konkretnymi sektorami rolnictwa, pawilony zostaną podzielone tematycznie. Organizatorzy planują również zwiększenie liczby profesjonalnych zwiedzających. Nowe grono fachowców do udziału w targach zachęci wysoki poziomi merytoryczny
i organizacyjny wydarzenia.
Zwiedzającym udział w targach daje możliwość odkrycia nowych rozwiązań i czerpania inspiracji. Tegoroczną ekspozycję po raz pierwszy wzbogaci prezentacja używanych maszyn rolniczych. To nowe wydarzenie towarzyszące targom, które z pewnością usatysfakcjonuje zwiedzających. Wzorem ubiegłorocznym profesjonaliści, którzy odwiedzą AGRO-PARK wezmą udział w cyklu szkoleń i warsztatów. Grupy zorganizowane mogą również liczyć na dofinansowanie przejazdu do Lublina.   Zwiedzający będą mieli do swojej dyspozycji nowy parking znajdujący się na terenie nowego stadionu miejskiego.  

Patronat honorowy nad VIII edycją Targów Rolniczych AGRO-PARK objął Pan Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.