mntr2017
Startuje 16 edycja Konkursu „Sołtys Roku”!

Startuje 16 edycja Konkursu „Sołtys Roku”!

Już od 1 stycznia 2018 r. można nadsyłać zgłoszenia do Konkursu „Sołtys Roku 2017”. Karta złoszeniowa - plik .doc Regulamin konkursu - plik...

Od podstaw

Od podstaw

Dobiegał koniec 1992 roku. Pracowałam wtedy w redakcji ogólnopolskiej, wysokonakładowej i opiniotwórczej gazety „Nowy Świat” z siedzibą w...

  • Dzień Sołtysa

    Dzień Sołtysa

  • Startuje 16 edycja Konkursu „Sołtys Roku”!

    Startuje 16 edycja Konkursu „Sołtys...

  • Od podstaw

    Od podstaw

3 2018

baner int 450-x-100px internetowy

agrotech las 450x100

superdeoa

 

akte2

Nie tylko dla zakochanych

ntds 2017 02
Mówiąc o święcie zakochanych najczęściej wyobrażamy sobie pary zakochanych nastolatków lub narzeczonych. Jednak to święto niesie tak pozytywne przesłanie miłości i przyjaźni, że warto, aby włączyli się w jego obchodzenie wszyscy – i starsi, i młodsi. Jest tyle osób do obdarowania sercem: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, przyjaciele, nauczyciel w szkole lub przedszkolu. Przygotuj dla nich wspólnie z dzieckiem walentynkowe upominki. Radość obdarowanych będzie ogromna. Oto kilka propozycji na kartki lub ozdoby:
Serduszkowa girlanda. Z kolorowego bloku technicznego wytnij serca, sklejaj je następnie po dwa, w środek wklejając sznureczek lub włóczkę. Girlanda będzie wyglądała ciekawiej, gdy będziesz sklejać więcej serc lub gdy serca będą różnej wielkości.
Guzikowe serce. Na kartce narysuj serce i wyklej je czerwonymi guzikami w różnych rozmiarach. Guzikowe serce możesz oprawić w ramkę.
Włóczkowa walentynka. Z czerwonego brystolu wytnij serce i okręć je włóczką w kolorze różowym i czerwonym.
Serce dla „złotej rączki”. Na kartce narysuj serce i wyklej je nakrętkami w różnych rozmiarach. Takie serce ucieszy każdego majsterkowicza. Gdy oprawisz w ramkę będzie idealną ozdobą warsztatu.
Słodka walentynka. Idealna dla dzieci, gdyż oprócz wyznania miłości i sympatii zawiera słodki drobiazg. Z brystolu lub bloku technicznego wytnij serce lub dowolny inny kształt, w środku napisz życzenia. Serce złóż na pół, a w miejsce zgięcia wklej lizak.

Renia
Gazeta Sołecka Nr 2(290), str. 12